Tuesday, February 28, 2017

Wady i zalety kredytu gotówkowego

Mimo tego, że ludzie nieco boja się zaciągania kredytów są też tacy którzy zawdzięczają im bardzo dużo, a co za tym idzie kredyty w dalszym ciągu cieszą się ogromną popularnością w śród klientów różnych banków. Bardzo często zdarza się, że narzekamy na brak gotówki i rozważamy wiele różnych opcji aby nieco załatać swój domowy budżet bądź poprawić jakość usług świadczonych przez swoją firmę. Najczęściej sięgamy wówczas po kredyt gotówkowy. Jednak zanim podejmiemy tą decyzję powinniśmy się dowiedzieć o nim jak najwięcej, dlatego warto zajrzeć na http://www.kredytowy-market.pl/.

Zalety kredytów gotówkowych

Największą zaletą kredytu gotówkowego jest to, że możemy wykorzystać o na każdy dowolny cel. A zatem już na etapie składania wniosku wcale nie musimy określać na co chcemy przeznaczać pieniądze o które wnioskujemy. Pieniądze możemy przeznaczyć na dowolny cel bez wcześniejszego uzasadniania. Inną równie ważną zaleta kredytu gotówkowego jest to, że możemy strać sie o niego w dowolnej chwili, procedura jest bardzo prosta i z pewnością poradzi sobie z na każdy. W wielu bankach wniosek o udzielenie kredytu gotówkowego możemy złożyć przez Internet bez zbędnych dokumentów. Inny sposób to złożenie wniosku w siedzibie banku. Decyzja o przyznaniu nam kredytu gotówkowego otrzymamy w krótkim czasie, często nawet tego samego dnia. W momencie ubiegania sie o kredyt gotówkowy nie musimy dostarczać do banku stosu dokumentów. Wysokość swoich dochodów możemy udowodnić w dostarczając np. zaświadczenie o zarobkach. Jeżeli kredyt nie jest duży może okazać się, że nawet takie zaświadczenie może okazać sie zbędne.

W przypadku kredytów gotówkowych mamy możliwość wcześniejszej ich spłaty. Jest to bardzo komfortowe rozwiązanie w momencie kiedy nagle otrzymamy spory zastrzyk gotówki. Wówczas tez problemu możemy spłacić swój kredyt gotówkowy bez żadnych dodatkowych kosztów, a tym samym zmniejszyć również koszty zaciągniętego kredytu. Bardzo dużą zaleta jest również to, że nie potrzebujemy poręczycieli, ani też wkładu własnego, a to bardzo ułatwia a także przyspiesza całą procedurę. W momencie podjęcia decyzji o przyznaniu nam kredytu gotówkowego pieniądze dostępne są od ręki.

wady kredytu gotówkowego

Jak widać kredyt gotówkowy ma mnóstwo istotnych zalet, jednak posiada on również wady o których warto wiedzieć jak najwięcej, aby nie podjąć decyzji której moglibyśmy żałować. Niestety kredyt gotówkowy jest jednym z najdroższych produktów bankowych, a co za tym idzie jego oprocentowanie jest bardzo wysokie. Pamiętajmy tez o tym, że poza odsetkami banki pobierają dodatkowo również prowizję, która jest uzależniona przede wszystkim od wysokości zaciągniętego kredytu i może sięgać nawet 6 procent. Bardzo ryzykowna jest również nieterminowa spłata kredytu gotówkowego ponieważ może skutkować nawet tym, że nasze dane pojawią się w BIKu. Dlatego też przed podjęciem decyzji o zaciągnięciu kredytu gotówkowego warto dokładnie wypytać o jego szczegóły oraz warunki kredytowania.