Tuesday, April 17, 2018

Walka z długami, jak przebiega w krajowych warunkach?

Restrukturyzacja zadłużenia na poziomie gospodarstwa domowego to czynność wymagająca dobrego przygotowania formalnego. Niestety walka z długami praktycznie zawsze oznacza pogorszenie zdolności kredytowej, co ogranicza lub w skrajnych przypadkach uniemożliwia korzystanie z kolejnych form zobowiązań. Z tego powodu warto wyprzedzać problemy ekonomiczne w budżecie domowym i zapoznać się z kluczowymi technikami walki z problematycznym zadłużeniem. W artykule zobaczysz, w jaki sposób podjąć w prawidłowy sposób walkę z ograniczeniem kłopotów zadłużeniowych, sięgając po kredyt warto zajrzeć na niskarata.org.

Wakacje kredytowe i konsolidacja

Na początku warto rozpatrzyć indywidualną sytuację zadłużonego gospodarstwa domowego. Przy bardzo dużym zobowiązaniu najprostsza metoda restrukturyzacji to podpisanie aneksu do umowy, w którym wykorzystujesz potencjał wydłużenia okresu kredytowania w zamian za niższą ratę miesięczną. Ewentualnie przy bardzo dużych kredytach hipotecznych banki detaliczne zgadzają się na przydzielenie tzw. wakacji kredytowych. Niestety na wakacjach kredytowych koszty kredytu rosną. Odsetki nabijają się bowiem od niespłaconej dotychczas puli. Wakacje kredytowe nie oznaczają pauzy w oprocentowaniu. Jeżeli natomiast gospodarstwo domowe korzysta regularnie z wielu form krótkoterminowych zobowiązań i po prostu nie radzi sobie z rosnącymi kosztami warto rozpatrzyć potencjał konsolidacji kredytów gotówkowych. Konsolidacja zadłużenia to bardzo ciekawe narzędzie, ponieważ doradca w banku detalicznym, czy firmie pożyczkowej zamyka praktycznie automatycznie wszystkie zobowiązania, które uwzględnisz w restrukturyzacji. Konsolidacja kredytów krótkoterminowych wymaga jednak pozytywnej zdolności kredytowej, czy często wniesienia dodatkowych zabezpieczeń majątkowych.

Poważniejsze metody restrukturyzacji kredytów

Najpoważniejsza forma walki z długami w krajowych warunkach to ogłoszenie upadłości konsumenckiej, która skutkuje wyprzedażą całego majątku dłużnika w celu zaspokojenia podstawowych roszczeń od wierzycieli.

Czy trzeba się bać restrukturyzacji zadłużenia?

Przewidywanie problematycznych sytuacji jest kluczowe, aby przeprowadzić prawidłową restrukturyzację zadłużenia. Masz jednak wiele form do dyspozycji. To przede wszystkim konsolidacja kredytów gotówkowych lub w bardziej ekstremalnej formie hipotecznych, refinansowanie pożyczek gotówkowych, czy ostatecznie upadłość konsumencka. Nie warto nigdy ukrywać kłopotów ekonomicznych, ponieważ kredytodawca i tak do nich dojdzie, a to może ograniczyć opcje negocjacyjne.

Monday, February 26, 2018

Kredyty, ach kredyty.

Nie jest łatwym zadaniem znalezienie kredytu gotówkowego, który sprosta naszym największym wymaganiom. Jeżeli jest niskie oprocentowanie wówczas przyjdzie nam zapłacić wysoką prowizję. Wiele banków działa właśnie w taki sposób. Można zobaczyć ciekawe reklamy w telewizji, w których reklamuje się kredyt z bardzo niskim oprocentowaniem nominalnym. Wielu klientów da się na to nabrać jeżeli nie zwrócą uwagi na inne ważne parametry kredytu gotówkowego. Ogromne znaczenie ma wysokość prowizji. Jeżeli jest ona naprawdę bardzo wysoka może w znaczący sposób sprawić, ze koszta kredytu, mimo nawet zerowego oprocentowania nominalnego mogą być bardzo wysokie. Parametr na jaki powinien zwrócić uwagę każdy kredytobiorca to Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania. Wskaźnik jakim jest RRSO wskazuje całkowite koszta kredytu i im jest on niższy, tym ten kredyt będzie nas mniej kosztował, sprawdź http://www.lekkasplata.pl/ aby kredyt był dla Ciebie jak najlepszy.

Kredyt gotówkowy w Eurobanku.

Pożyczając w ramach tej oferty kwotę 10 000 złotych na okres 48 miesięcy, Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania jest równa 13,5% w skali roku. Raty miesięczne jakie będziemy wpłacać do banku będą po 266 złotych. Kredyt ten będzie nas kosztował łącznie 2 814 złotych. Maksymalna kwota jaką pożycza Eurobank to kwota 120 tysięcy złotych. Można ją rozłożyć na dogodne raty, nawet na okres kredytowania wynoszący 108 miesięcy. Dla tej maksymalnej kwoty RRSO przyjmuje wartość 12,67% w skali roku. Raty miesięczne jakie będziemy wpłacać do banku będą po 1 821 złotych, a całkowity koszt kredytu wyniesie nas 76 712 złotych. Jest to oferta jaką bank kieruje dla swoich nowych klientów. Do wzięcia kredytu wystarczą nam dwa dokumenty: dowód osobisty oraz zaświadczenie o dochodach. Czas jaki potrzebuje bank na podjęcie decyzji kredytowej to zaledwie jeden dzień roboczy.

Opłaty za kredyt gotówkowy w Eurobanku.

Opłaty jakie ponosi kredytobiorca są różne. Za złożenie wniosku o odpis umowy kredytu gotówkowego w Eurobanku trzeba zapłacić 50 złotych. Za wydanie opinii o warunkach Kredytu i przebiegu jego spłaty również zapłacimy 50 złotych. Wakacje kredytowe w ramach tej oferty są możliwe. Za sporządzenie ich na wniosek kredytobiorcy, trzeba będzie zapłacić niewiele, bo niecałe 10 złotych. Za zmianę dnia spłaty kredytu, po raz pierwszy nic nie zapłacimy, ale za każdym innym razem będzie to opłata w wysokości 20 złotych. Nie ma dużych ograniczeń wiekowych co do kredytobiorcy. Wystarczy, że będzie on osobą pełnoletnią, która ma nie więcej niż 70 lat. Jak już wspomnieliśmy jest to oferta skierowana głównie do nowych klientów banku, ale obecni również mogą z niej w pełni skorzystać. Ubezpieczenie kredytu gotówkowego w Eurobanku jest dobrowolne. Co do składki takiego ubezpieczenia, jeżeli się na nie zdecydujemy jest ona kredytowana. Mamy do wyboru dwa warianty ubezpieczenia. Jest to wariant podstawowy i rozszerzony. W przypadku ubezpieczenia podstawowego obejmuje on między innymi sytuację śmierci osoby, która jest ubezpieczona, na skutek nieszczęśliwych wypadków, choroby, czy też w sytuacji kiedy kredytobiorca stanie się osobą całkowicie niepełnosprawną. Zakres rozszerzony dodatkowo daje ochronę w przypadku trudności finansowych jakie są spowodowane przez wiele czynników. Może być to zwolnienie z pracy spowodowane tymczasową lub całkowitą niezdolnością kredytobiorcy do pracy. Warto jest posiadać w Eurobanku konto osobiste. Ci klienci, którzy je posiadają mogą złożyć wniosek online lub udać się bezpośrednio do oddziału banku. Minimalna kwota kredytu to już kwota 500 złotych. Maksymalna kwota kredytu jaką Eurobank jest w stanie pożyczyć to kwota 120 000 złotych.