Wednesday, May 15, 2019

Kredyt hipoteczny krok po kroku

Mając wymarzoną pracę, cudowną rodzinę i do pełni szczęścia brakuje nam jeszcze przestronnego mieszkania bądź też domu z ogrodem. Jest to marzenie wielu osób nie zawsze jednak stać nas na to aby móc spełnić to marzenie bez zaciągania kredytu na długie lata. Nie rezygnujmy jednak z marzeń i pomyślmy o kredycie hipotecznym który może przyczynić się do spełnienia naszych marzeń. Niestety ceny mieszkań z roku na ro idą drastycznie w górę i w związku z tym zanika również nasz entuzjazm dotyczący zakupu mieszkania bądź budowy domu. W takiej sytuacji jedynym wyjściem jest zastanowić się na kredytem a najlepszym rozwiązaniem na rynku jest kredyt hipoteczny, Jak się jednak okazuje jest to wieloletnie zobowiązanie finansowe dlatego też decyzją ta nie należy do najłatwiejszych i często z nią zwlekamy. Jeżeli jednak zdecydujemy się na kredyt hipoteczny pamiętajmy że cała procedura jest bardzo złożona. I wymaga od nas przygotowania wielu dokumentów. Mimo wszystko jednak nie powinniśmy się obawiać tego rozwiązani gdyż zazwyczaj jest to jedyny sposób na to aby spełnić swoje marzenia dotyczące nowego mieszkania. Kredyt hipoteczny to jedno z najpopularniejszych rozwiązań jakie proponują nam banki. Zanim jednak spełnimy swoje marzenie musimy wcześniej wykazać się odpowiednią zdolnością kredytową oraz posiadać wkład własny.

Krok pierwszy ocena zdolności
Po pierwsze przed zaciągnięciem kredytu hipotecznego musimy sprawdzić czy nas na niego stać. Najważniejsza jest zdolność kredytowa ponieważ to od niej zależy czy bank w ogóle udzieli nam kredytu. A zatem powinniśmy wiedzieć co będzie miało znaczący wpływ na naszą zdolność. Po pierwsze do najważniejszych czynników ocen naszej zdolności należy kwota kredytu oraz okres kredytowania, wysokość wkładu własnego, rodzaj naszego zatrudnienia oraz nasze miesięczne dochody, inna kwestia która bank będzie brał pod uwagę to wielkość gospodarstwa domowego a także to czy posiadamy inne zobowiązania.

Krok drugi najlepsza oferta
Nie traćmy czasu na chodzenie od banku do banku w celu poszukiwania najlepszej oferty. Skorzystamy w tym celu z popularnych i ogólnodostępnych wyszukiwarek. Dzięki kilku kliknięciom otrzymamy najbardziej aktualne oferty różnych banków, a przede wszystkim takie które spełnią nasze oczekiwania. Następnie wypełnijmy formularz na stronie banku po czym skontaktuje się z nami pracownik w celu omówienia szczegółów umowy.

Krok trzeci formalności
Jeżeli już zdecydowaliśmy się na konkretną ofertę bank otwiera procedurę kredytową. Następnie składamy wniosek o kredyt i dostarczamy wszystkich dokumentów jakie oczekuje od nas bank. Procedura nie powinna trwać dłużej niż 21 dni. W praktyce może być nieco inaczej gdyż bank udziela nam dużego kredytu na wiele lat i musi dokładnie zbadać ryzyko.

Krok czwarty podpisanie umowy
Przed podpisaniem umowy w banku konieczne będzie również podpisanie umowy przedwstępnej zakupu nieruchomości. Następnie możemy dostarczyć do banku wszystkie dokumenty i czekać na decyzję banku.